Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zastavnme hradní pány - PETICE proti posledním milostem

7. 01. 2013 7:30:00
Připojte se k petici proti vyhlášení dalších avizovaných prezidentských milostí k události odchodu Václava Klause z funkce.

Petici můžete podepsat zde

Vážený pane prezidente,

My, níže podepsání občané České republiky, reagujeme na Vámi medializovaný úmysl udělit ve zbývajících týdnech Vašeho mandátu další individuální milosti podle čl. 62 písmo g) a čl. 63 odst.1 písm. j) Ústavy České republiky.
Toto ústavní právo jako takové nezpochybňujeme, avšak s ohledem na Vaše rozhodnutí vyhlášené dne 1.1.2013 o amnestii, které znamená mj. i zastavení pravomocně neskončeného trestního stíhání osob obviněných, obžalovaných a v mnoha případech i nepravomocně odsouzených pro nejzávažnější finanční a hospodářskou kriminalitu, korupci a zneužití pravomoci úředních osob, Vás vyzýváme k maximálně restriktivnímu využití ústavou dané pravomoci a udělení milosti pouze z důvodů mimo jakoukoli pochybnost humanitárních. Pokud takové milosti budou uděleny, vyzýváme Vás k odůvodnění, které zabrání pochybnostem o důvodech jejich udělení.

S amnestiemi toho již moc nenaděláme a obávám se, že ani u ústavního soudu není moc šancí, ale můžeme se pokusit zastavit hradního pána před avizovaným udělením více jak 300 milostí. Obavám se totiž, ze nyní jsou na seznamu lidé, kteří se do amnestie "nevešli" a děsím se toho, ze to budou opět lidé spojeni s korupcí. Považuji za naší povinnost se co nejdůrazněji postavit tomuto očišťování zločinců.

Asi není třeba se rozepisovat nad absurdním rozhodnutím pana Klause omilostnit korupčníky a podobné kriminálníky (jak řekl Klausův dvorní pitbull Jakl "i ti tuneláři byli poškozeni dlouhým soudním řízením"), o tom bylo nejen zde již mnoho napsáno. Mohu připomenout můj článek "Stydím se za svého prezidenta", který jsem zde nedávno publikoval. Nebyl jsem překvapen reakcemi zastánců pana Klause, ale nyní by mně jejich názor zajímal ještě více. Jeho bagatelizování problematiky korupce, které byly hlavním obsahem článku, se nyní jen dokázalo.

Mnozí blogeři píší ostré články, mnozí rozhořčeně reagují v diskusích a lidé podepisují petice. Souhlasím s tím, že se hradnímu pánovi povedlo spojit národ tak, jak tomu již dlouho nebylo. Nevěřím, že by to bylo jeho hlavním cílem (i když by mně asi nepřekvapilo, kdyby se k tomuto úmyslu přihlásil), ale myslím, že je vhodná doba toho využít a postavit se této zlovůli, kterou na nás pan Klaus s touto vládou učinili.

ŘEKNĚME NE DALŠÍM MILOSTEM !!!

Jistě jste všichni v médiích zaregistrovali, že p. Klaus připravuje další milosti - údajně více jak 300!!! Jak víme, milosti se udělují především lidem nemocným, lidem ve složité rodinné situaci - zkrátka z humanitárních důvodů, ale Klausovi milosti byly často dosti rozporuplné (opět viz. článek) a tak lze s velkou jistotou očekávat, že milosti opět dostanou lidé, kteří jsou spojeni s korupcí. Řekněme "NE" tomuto zneužívání jeho postavení a nedovolme mu pokračovat v očišťování lidí, kteří reprezentují to nejhorší, co v naší společnosti máme.

Předem děkujeme za podporu. K naší petici se můžete připojit zde.

Autor: Filip Schroll | pondělí 7.1.2013 7:30 | karma článku: 13.91 | přečteno: 660x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

René Melichar

Pánský filtr aneb Oken a Záclona

Mé obvykle, alespoň podle mé milované ženy, málo nebo špatně fungující receptory našeho domácího života překvapivě zaznamenaly změnu v chvění do té doby poměrně pro mne neměnného prostředí.

21.6.2018 v 9:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 80 | Diskuse

Libuse Palkova

Jazyk je poklad národa

Nejposvátnějším pokladem každého národa je jazyk, kterým tak nalézá to nejlepší ze sebe, svou vlastní podstatu. Nedávno jsem narazila na článek blogera který tvrdí, že nejvíce náš jazyk ohrožují genderoví aktivisté.

21.6.2018 v 8:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 133 | Diskuse

Tomáš Králíček

Tajemství skotské krve. Ohrozí tajemná úmrtí britskou královskou rodinu?

Stará skotská pověst zasazená do konkrétních reálií. Záhadná úmrtí služebných na prastarém hradu Kilcarron ohrožují skandálem britskou královskou rodinu. Sužuje hrad nějaké děsivé prokletí?

21.6.2018 v 8:26 | Karma článku: 6.63 | Přečteno: 194 | Diskuse

Frantisek Sklenar

No Point to Worry about... 2018.06.21.

Blog o veciach, ktorými nemá zmyslel sa trápiť... ak sa Vám páči, čo vidíte, prosím zdieľajte. Ak nie...

21.6.2018 v 1:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 65 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Neospravedlnitelný odsun Němců?

Tvrzení německé kancléřky Angely Merkelové, že poválečný odsun Němců z východní Evropy není morálně ani politicky ospravedlnitelný, odmítl český prezident Miloš Zeman jako absolutně nepřijatelný.

20.6.2018 v 21:45 | Karma článku: 34.62 | Přečteno: 1212 | Diskuse
Počet článků 8 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1680
Politika mne zajímá, ale štve mne politikaření našich zákonodárců. Nechci už jen sedět a nadávat na politiku v úzkém kruhu mých přátel a chci se o mé názory dělit s každým, kdo o ně má zájem. Doufám, že se mi podaří občas rozpoutat plodnou diskusi, která k něčemu povede.
Najdete na iDNES.cz